Вісник Ольшаницької школи
Welcome to Olshanytsa school
Меню сайту
Наше опитування
В якій країні ви хотіли б жити ?
Всього відповідей: 39
Новини osvita.ua
Статистика
Total users: 57
Статистика
Всього на сайті:
Нових за місяць:
Нових за тиждень:
Нових вчора:
Нових сьогодні:
Лічильник
Онлайн
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Cьогодні нас відвідали
dikvik
Швидкість Нету
Пошук

Спогад директора Ольшаницької середньої школи

Голотребчука Арсена Олексійовича

(29.10.1919-22.06.1992)

                                      про Велику Вітчизняну війну.

Командував артилерійським дивізіоном 46 дивізії , яка брала участь у боях на Курсько-Орловській дузі , форсуванні Дніпра в районі Лютіжа , визволенні Києва та Київської області.

Був нагороджений орденами Червоної зірки , Червоного прапора , Олександра Невського , Вітчизняної війни І ступеня та багатьма медалями.                                               

В комсомол вступив у 1935 році . Навчався в Білоцерківському педтехнікумі.

Згадую бої за Дніпро . Це було в кінці жовтня 1943 року біля села Ново-Петрівці. Ворог окопався на протилежному висотному березі Дніпра і спостерігав та обстрілював наші підступи. Німці надіялись на могутній , неприступний Дніпро що в своїх водах поховає цілі полки і дивізії.

Щоб підняти бойовий дух піхоти – цариці ратних битв і полів, командуванням 40 армії було вирішено будь-що переправити через Дніпро артилеристів з тяжкими гарматами. Першими переправитись було наказано 4 і 6 батареям. Командував 6 батареєю я. Понтонної переправи інженерні війська не навели та й навести її не було можливості під ураганним вогнем ворога. Довелось нам разом з гарматами , тракторами , особовим складом переправлятись на поромі.

Катери горіли як свічки і тонули у водах Дніпра , а пороми з танками несла течія в сторону Києва. Солдати , хто вцілів , кидались вплав у крижану воду. Першою переправилась 4 батарея . За нею переправлялась моя батарея. Ворог пускав на нас «тигри» , поливав шквалом мінометного і артилерійського вогню , хотів змішати нас з землею , рештки скинути в Дніпро.

А коли ворог  під натиском вогню наших гармат поступився крутими командними висотами , були налагоджені переправи через Дніпро. І пішли полки і дивізії у великий бій. І ворог почав тікати і місто Київ було визволено з 5 на 6 листопада 1943 року.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

                                             Токар Тихон Денисович

                                                        (1919-1983)

                             Учитель Ольшаницької школи , член КПРС .

Народився 15 червня 1919 року в селі Бакумівка Рокитнянського району Київської області.

В 1936 році закінчив 7 класів Шарківської 7-річної школи і поступив навчатися до Київського військового артилерійського училища. У грудні місяці 1938 року закінчив Томське артилерійське училище в званні лейтенанта , а в січні 1939 року був направлений у 62 –стрілкову дивізію КОВО на посаду командира взводу в 150 ГАП.

В 1939 році приймав участь у звільненні Західної України. Врізалась в пам'ять армійського життя і Бесарабія.  а в 1940 році приймав участь в фінській кампанії на посаді командира батареї.

Після закінчення війни у Фінляндії , нашу частину перевели до міста Біла Церква де формувалася дивізія. У серпні 1940 року переведений у 159 с.д. 597 артполк , де займав посаду командира взводу полкової школи.

У квітні 1941 року призначений командиром штабної батареї 159 НАД. Навесні 1941 року частину було переведено до Немирова.

У Великій Вітчизняній війні з першої хвилини її початку служив на кордоні західніше міста Львова , займав посаду командира штабної батареї 159 НАД. У вересні місяці 1941 року в районі Оржиці Полтавської області потрапив у полон. В полоні був в Чехословаччині.  В лютому 1945 року потрапив до партизанського загону 1-ої Чехословацької бригади імені Яна Жижки , де став командиром. У травні місяці партизанська бригада зєдналась  з Радянською армією. Після зєднання бригада була розформована , а офіцерський склад бригади був направлений на спец перепідготовку в запасний полк .

У листопаді місяці 1945 року демобілізований з рядів Радянської армії.

 В січні 1946 року призначений Рокитнянським ОВНО на роботу в Ольшаницьку середню школу викладачем фізичної і військово-допризивної  підготовки.

В 1949 році поступив до Корсунь – Шевченківського педучилища , яке закінчив у 1952 році по фаху вчителя 1-4 класів . Очолив туристсько краєзнавчу роботу в школі і в районі.

Провів велику роботу по створенню  кімнати-музею революційної , бойової і трудової слави села.

Помер 5 травня 1983 року.

Його справу продовжують червоні слідопити школи.

dikvik
created by dikvik@group
Вхід на сайт
Календар
«  Август 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Цікаві факти
Прогноз погоди
Рокитне
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини
Навчальні заклади

Рокитнянський районний ліцей
Рокитнянська ЗОШ # 1
Рокитнянська ЗОШ # 2
Рокитнянська ЗОШ # 3
Рокитнянська ЗОШ # 4
Рокитнянська ЗОШ # 5
Житньогірська ЗОШ
Насташівська ЗОШ
Ромашківська ЗОШ
Синявська ЗОШ
Маківський НВК
Острівський НВК
Шарківський НВК
Бирюківське НВО
Запрудянське НВО
Савинецьке НВО
Телешівське НВО
Рокитнянський професійний ліцей
Центр дитячої та юнацької творчості

Корисні посилання
http://www.mon.gov.ua/ http://www.mon.gov.ua/ http://rokitne-rda.archives.kiev.ua/news.php   http://www.mon.gov.ua/
Корисна інформація

Телепрограма

Курсы наличного обмена на сегодня

Перекладач

Захист прав дітей
http://www.a-strada.org.ua/ http://www.a-strada.org.ua/